Vítejte |

Kategorie

Odběr novinek

Facebook

TECO TK150 (do 150l)

TECO TK150 (do 150l) Zobrazit v plné velikosti

TECO TK150 (do 150l)

Skladem u dodavatele (1-2 dny)

11 990,00 Kč

TECO TK150 (do 150l) - chladící jednotka
 
Exkluzivní použití světoznámých, vysoce výkonných kompresorů a titanových tepelných výměníků zaručuje výsoký výkon.  Použité technologie umožňují snížit úroveň provozního hluku a docílit toho nejvyššího koeficientu výkonu COP (Coefficient Of Performance),   což je ukazatel výrazně nižší spotřeby energie.
 
Digitální Termostat
Nastavení funkcí je intuitivní a měření teplot je přesné, rozlišení 0.1 °C/0.2°F. Interval nastavení je 5°-35°C (41°F - 95°F)  a jednotky mají uzavřený okruh kontroly teploty vody s vysokou přesností a extrémně nízkými odchylkami (0.5°C/1°F).  Ukazatel teploty je v jednotkách °C nebo °F a lze také nastavit bezpečnostní alarm.
 
Efektivní Design
Chladící jendotka má inovovaný design, který by se dal charakterizovat pevnou konstrukcí zaručující perfektní odolnost vůči korozi.  Uživatel ocení funkcionalitu tvaru a kompaktní rozměry, které dělají tuto jednotku vhodnou i pro menší prostory. 
 

Unikátní produktové vlastnosti
kondenzační systém TECO představuje další velký milník:  kromě jeho hlavní činnosti, která je integrální součástí konstrukce, kondenzační systém  uděluje exkluzivní a originální design této chladící jednotce. Navíc, tento způsobuje menší zátěž pro filtr, tudíž snižuje potřebu čištění, a tak šetří náš čas.• Tento model nemá funkci topení.
 
Chladící jednotky TECO
Před samotným nákupem chladící jednotky byste měli zvážit všechny následující body!!! 
 
Všechny chladící jednotky TECO TK od modelu TK 500 nahoru mohou jak topit, tak chladit. Jednoduše nastavíte požadovanou teplotu a chladič bude tuto stále udržovat. To je vysoce efektivní způsob jak dosáhnout stále teploty bez potřeby externích topítek. 
 
Modely TK 3000 a TK 6000 jsou schopné jak topit, tak chladit. Navíc je lze zapojit k UVC systémům. Sady s upgradem topení jsou dostupné pro modely, které nejsou tímto standardem vybaveny, upgrade UVC je také dostupný.

Když vybíráte/kupujete chladící jednotku je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů kromě samotné ceny a designu. Je třeba si uvědomit, že akvarijní chladící jednotka odvádí teplo z akvária, tj. nedodává do akvária chlad. Voda, která teče z chladící jednotky zpět do akvária je chladnější než voda, která do jednotky natéká a to je způsobeno právě odvedením tepla (zchlazením) z protékající vody, nikoliv však dodáním chladu.
 
Umístění
Jak již bylo uvedeno výše, chladící jednotka odvádí teplo z akvária. Chladící jednotka musí někam přijaté teplo z vody odevzdat stejně jako vaše lednička. Pokud byste se dotkli zadní části vaší chladničky, byla by tato teplá; to je díky technologii odvádění tepla z prostoru chladničky. 
 
Pokud by chladící jednotka byla umístěna v nevětrané místnosti/prostoru, např. ve skříňce pod akváriem, tak bude chladící jednotka jednoduše recyklovat toto teplo a drasticky se sníží výkon chl. jednotky, takže větrání a ochranný prostor kolem jednotky jsou základní podmínkou správného fungování jednotky. 
 
Zdroje tepla
Vaše akvárium může být umístěno v místnosti, kde teplota kolísá mezi 20°c - 30°c, což může mít negativní dopad na obyvatele akvária.Teplo se vytváří z každého elektrického zařízení v domácnosti, a to i ve vaší externí nádrži. Čerpadla, osvětlení, UV lampy, výkonné odpěňovačeatd., všechna tato zařízení předávají teplo do akvária.Zároveň také zvažte umístění propojujících hadic z/do chladící jednotky. Nemá smysl umístit jednotku v dobře větrané místnosti a poté vést přívodní hadice přímo podzdrojem tepla jakým může být např. výbojkové osvětlení.  Zvažte izolaci hadic, pokud to bude třeba.

Vhodný typ/velikost chladící jednotky
Toto je velmi důležitý faktor, který je třeba uvážit pokud chcete maximálně využít svou investici.
NEODEČÍTEJTE množství /objem vody z umístěných kamenů/velikosti útesu, protože skála a dekorační předměty také akumulují teplo. Je třeba mít také na paměti, že tmavé předměty jakými jsou kameny absorbují teplo z osvětlení. Šlo by o špatný ekonomický krok, kdybyste záměrně/omylem pořídili méně výkonné zařízení.
Je třeba si uvědomit, že méně výkonná jednotka nebude vůbec fungovat! Je také třeba vzít v úvahu samotné proudění vody chladící jednotkou (dle modelu). Příliš málo nebo velké
množství vody ovlivní negativně výkon chlazení...
 
Technická specifikace
230V-50Hz
Spotřeba při chlazení - 150 W
Ekologický plyn - R290
Min. průtok - 400 l / h
Vhodná pro akvária - do 150 l (teplota vody 25°C - teplota v místnosti 30°C - tepelné zatížení 0,5 w/l)
Rozměry - mm. 215 x 361 x 315 (výška)
Napojení - fitting 1/2" - 12mm průměr