Vítejte |

Kategorie

Odběr novinek

Facebook

EB6 - Modul 6 zásuvek (240V-Shuko)

EB6 - Modul 6 zásuvek (240V-Shuko) Zobrazit v plné velikosti

EB6 - Modul 6 zásuvek (240V-Shuko)

Skladem u dodavatele (1-2 dny)

6 490,00 Kč

EB6 - Modul 6 zásuvek (240V-Shuko)


Nejde o běžný typ el. zásuvek!  Zásuvkové moduly Apexjsou konstrukčně a kvalitativně na jiné úrovni než je tomu u běžných zásuvek. Tato komponenta vašeho vybavení pro kontrolu akvárií je ve skutečnosti mnohem významnější, než si většina lidí uvědomuje – a ne všechny systémy jsou konstrukčně stejné! Je zřejmé, že tato komponenta je klíčem k řízení parametrů ve vašem akváriu, ale je pravdou, což tak zřejmé není, že je rovněž kritická pro prevenci případné akvarijní katastrofy. Níže se dozvíte, jak tomu je ve skutečnosti...
 
Začněme konstrukcí
Do konstrukce zásuvkových modulů jsme vložili mnoho duševního úsilí. Na rozdíl od našich konkurentů a jednoduchých zásuvek se naše moduly vyrábějí z 1,5 mm silného hliníku. Vyrábějí se jako neprůstřelné – téměř doslova!
 
Stejně jako naši konkurenti bychom jistě mohli vystačit s hladkým a lesklým levným plastovým krytem, ale ten by vám neposkytl nejlepší ochranu před katastrofální nehodou. Jak zjistíte, plastové řady zásuvek s časovým spínačem a elektrické lišty používané našimi konkurenty mohou snadno začít hořet, pokud se do nich dostane slaná voda a způsobí zkrat. V případě našich el. modulů z pevného kovu by se oheň vyvolaný případným zkratem s mnohem menší pravděpodobností rozšířil na nádrž nebo váš domov. Každý z nezávisle řízených výstupů el. modulu se nezávisle spíná a snadno vydrží proudovou zátěž specifikovanou na štítku. Ve skutečnosti naše výstupy záměrně podhodnocujeme, abychom zajistili mimořádnou úroveň bezpečnosti. A tak jekaždý výstup dimenzován na 5 až 8Av případě našeho evropského 240V modelu.
 
Postupný náběh spouštění prodlužuje životnost čerpadel
Představte si motor ve vašem autě, který se právě probouzí k životu, a současné přemístění ovladače řazení z polohy P do polohy D. A přesně to se stane, když většina řídících jednotek zapne napájení vašich čerpadel. Stejně jako v autě tento druh okamžitého zapnutí vašeho čerpadla po cyklu krmení nebo vašich proudových čerpadel určitě povede k brzké poruše. V případě el. modulu se napájecí napětí pomalu zvyšuje a díky tomu se každý motor bezpečně roztáčí bez vlivu poškozujícího momentu.
 
Detekce výpadků napájení, ochrana před chybami komunikace a předem naprogramovaný bezpečný stav
Každý výstup el.modulu lze zkonfigurovat tak, aby byl po výpadku a následném obnovení dodávky elektrické energie nebo v případě chyby komunikace se základní jednotkou Apex buď v zapnutém, nebo vypnutém stavu. To například znamená, že když bylo vaše topné těleso v okamžiku výpadku napájení zapnuté, můžete jej naprogramovat tak, aby zůstalo vypnuté, dokud se neobnoví řízení základní jednotkou Apex. Nebo, což je další příklad, byste mohli naprogramovat své čerpadlo tak, aby bylo v případě poruchy vždy v zapnutém stavu.
 
Tato funkce je velmi důležitá, protože mnoho jiných systémů na trhu může zanechat výstup v jeho posledním stavu nebo případně všechny výstupy implicitně zapnout či vypnout. Toto dokonce nastává při prosté ztrátě komunikace s příslušnou základní jednotkou kvůli systémové poruše, softwarové chybě, komunikačnímu problému, úderu blesku atd., což není v pořádku. Představte si, že nejste doma a vaše zařízení Apex porouchá bouřka – el. modul by se v tomto případě vrátil do bezpečného stavu, kdybyste ji pro takovou nehodu naprogramovali. Můžete tak být bez obav.
 
Jedna další pokročilá funkce spočívá v tom, že když použijete další el. modul se 6ti zásuvkami a s napájecím zdrojem (UPS), můžete ponechat zapnutá životně klíčová zařízení důležitá pro záchranu života (proudová čerpadla a provzdušňovače), která automaticky přejdou do bezpečného stavu, jakmile bude zjištěn výpadek elektrického napájení. To pomáhá zachovat vaši nádrž s dobrým UPS při životě a zdraví po celé hodiny, dokud se neobnoví dodávka elektrického proudu. Toto řešení bude fungovat zcela bez dozoru a je ideální pro zachování vašeho klidu, až budete mimo domov, byť na pouhý večer, anebo kvůli čtrnáctidenní dovolené.
Je snadné pochopit význam této jedné drobné funkce, která odlišuje el. moduly Neptune Systems od jiných obdobných zařízení, a ještě jednou se přesvědčit o tom, že společnost Neptune Systems hledá všechny možné cesty, jak se vyhnout katastrofě.

Další možnosti připojení ke sběrnici AquaBus
Zásuvkový modul má další konektory, které vám umožňují rozšířit systém o další moduly. To je velmi užitečné pro ty, kdo chtějí pomocí jednoho systému Apex řídit více akvárií. Z el. modulu se stává „rozbočovač“ AquaBus na každém místě, které si vyberete – což vám umožňuje připojit v dané oblasti více modulů. Říká se tomu „topologie hvězdy“ a jde o vlastnost jedinečnou pro značku Apex. Mnoho jiných systémů od vás vyžaduje zapojovat moduly do série nebo vás nutí ke koupi samostatného „rozbočovače“ pro spojení všech zařízení dohromady.
 
VLASTNOSTI
Zkonstruováno pro evropskou normu, tj. elektrickou síť 240V. - 6 řízených zásuvek
Všechny výstupy jsou řízeny silnoproudými mechanickými relé dimenzovanými na 8A.
Každý zásuvkový modul může odebírat celkem 10A a má vestavěn 10A jistič.
- 4 konektory AqaBus, takže budete mít tři volné pro připojení dalších modulů nebo dalších zásuvkových modulů .