Vítejte |

Kategorie

Odběr novinek

Facebook

PMK - Sada pro měření osvětlení PAR (FAR)

PMK - Sada pro měření osvětlení PAR (FAR) Zobrazit v plné velikosti

PMK - Sada pro měření osvětlení PAR (FAR)

Skladem u dodavatele (1-2 dny)

10 990,00 Kč

PMK - Sada pro měření osvětlení PAR (FAR)
 
S touto PMK sadou můžete monitorovat a zaznamenávat úroveň osvětlení 24 hodin denně! Jde o skvělého pomocníka pro vyladění osvětlení nad vaším akváriem. Takže teď už víte, že můžete nastavit své osvětlení s vědomím, že svým korálům nebo rostlinám nedáváte ani příliš mnoho a ani příliš málo světla.Funkce a výhody:
- Nepřetržité měření úrovně osvětlení 
- Měří aktuální PAR – světlo, které využívají koráli a rostliny
- Zabraňuje spálení korálů
- Obsahuje ASM – nový pokročilý modul pro zapojení sensorů
- Sensor pro měření PAR je pečlivě uschován v akváriu uvnitř kusu skály od Real Reef Rock
- Možnost jemného naladění osvětlení dle konkrétních potřeb

Měří aktuální PAR – světlo, které používají koráli a rostliny
Systém Apex spolu s PMK měří aktuální PAR. PAR znamená fotosynteticky-aktivní-radiace/FAR ("photosynthetically Active Radiation"). Jde o světlo od 400 do 700 nanometrů, které organismy potřebují k fotosyntéze –  a to včetně mikroskopických řas (zooxantel), které žijí uvnitř korálů. Ostatní měření jako např. LUX nejsou důležitá, protože ta měří pouze světlo viditelné lidským okem.

sps

Zabraňte po/spálení korálů!
U určité části světelného spektra lidské oko nemůže rozeznat jeho intenzitu a to jakmile úroveň světla překročí určitý bod. Velmi často je toto důvodem PROČ lidé upravují svoje LED osvětlení daleko za ideální hranici vhodnou pro jejich korály nebo rostliny. To se často projeví spálením, postupnýmblednutím a/nebo úmrtím. Pomocí PMK můžete upravit osvětlení přesně podle toho jak osvětlení ovlivňuje korály/rostliny v průběhu dne. Zároveň je třeba říci, že ne všichni koráli mají stejné požadavky. Každý druh korálu vyžaduje ke svému životu určité rozpětí světelné intenzity, která mu vyhovuje nebo ne. Tabulka ukazuje tento fenomén bez všech technických dat.
Tabulka "spokojenosti" korálů...

Screen Shot 2015-06-23 at 1.12.55 PM
 
Senzor uschovaný ve skále Real Reef Rock
Senzory a sondy v našich akváriích jsou skvělí pomocníci, jen je nechceme mít na očích! Proto je většinou schováváme pod akvárium do filtrace (sumpu). V tomto případě to však není možné, a proto designéři u Real Reef Rockvyvinuli a upravili kus skály, do které senzor uschovali. Takže teď můžete monitorovat osvětlení pomocí senzoru 24h denně a přitom ho neuvidíte!
 
 
 

Monitoring osvětlení 24/7!
Úroveň/kolísání osvětlení lze sledovat za určité časové období. Se zařízením PMK můžete sledovat vývoj 24/7. Tzn, že nyní můžete jednoduše zkontrolovat průběh osvětlení za minulý týden. Navíc můžete porovnat svoje údaje s údaji jiných vlastníků PMK včetně LED nastavení.


 

Žádné další dohady!
Pokud monitorujete svoje osvětlení pomocí Apexu, máme pro vás dodatečný bonus. V cloudovém prostředí Apex Fusion můžete sledovat vývoj intenzity osvětlení pomocí grafu a to tak jak byl zaznamenán v průběhu dne pomocí sensoru. Až do dnešního dne musel každý z nás drobné úpravy v nastavení odhadovat. Ale nyní lze jednoduše dělat změny v nastavení a vidět efekt těchto nastavení pomocí jednoho interfacu! Pokud jej ještě nemáte, pak tohle je důvod proč si Apex pro kotnrolu osvětlení pořídit. Na trhu je mnoho typů osvětlení, které jsou tzv. Apex Ready. Některá bezdrátová osvětlení jakými jsou osvětlení od AquaIllumination nebo EcoTech Marine mají svoje vlastní moduly (AWM a WXM).
 
 
 
Obsahuje nově představený pokročilý modul ASM!
Více informací o tomto zařízení bude uveřejněno v budoucnu, nicméně ve stručnosti lze říci, že nový modul umožňí vytvořit stovky různých typů systémů Apex... Aktuálně umožňuje propojení sensorů 3.stran s Apexem a načítání a ukládání nasbíraných dat.

 
Sada obsahuje:
- ASM – modul s pokročilým sensorem
- NPS – sensor PAR od Neptunu
- skáluReal Reef Rock
- kabel Aquabus 6′