Vítejte |

Kategorie

Odběr novinek

Facebook

DŌS - Systém přesného čerpání a dávkování

DŌS - Systém přesného čerpání a dávkování Zobrazit v plné velikosti

DŌS - Systém přesného čerpání a dávkování

Skladem u dodavatele (1-2 dny)

11 990,00 Kč

DŌS - Systém přesného čerpání a dávkování


Takže, tady uvádíme co zařízení DŌS umí...
Jde o víceúčelové zařízení pro přesné dávkování. DŌS lze připojit k jakémukoliv typu řídící jednotky Apex skrze tzv. AquaBus připojení (obdoba USB).  Samotná univerzálnost systému DŌS přichází na pořad při používání softwarové nápovědy (wizard), která je součástí cloudového prostředí Apex Fusion.  To dává samotnému procesu dávkování uplně jinou dimenzi a to jak z pohledu jednoduchosti ovládání, tak z pohledu funkcionality a to ve srovnání s ostatními dostupnými produkty, protože systém DŌS se stává součástí Vašeho ekosystému Apex. Tj. nejen že DOS můžete integrovat do již existujících řešení, ale můžete jej využít pro další úkoly, popř. propojit s dalšími zařízeními. Další vývoj softwaru u Neptune Systems přinese další možnosti použití a rozšíření využití DOS zařízení v rámci Apex Fusion.

DOSDashboard
 
Víceúčelové dávkovací a čerpací zařízení s kvalitou bez kompromisů v kombinaci s jednoduchým softwarovým prostředím Apex Fusion poskytuje:
- 2-dávkování (Ca a KH)
- dávkování dalších aditiv/přípravků
- Auto výměna vody
- dávkovní mikro-objemů kapalin
- dodávání tektutých krmiv a přípravků
 
2-dávkování je jednoduché
 #1 důvodem proč si lidé pořízují dávkovací systém pro svá akvária je potřeba PRAVIDELNÉHO DÁVKOVÁNÍ Ca a KH. Nejběžnější metodou jak tuto potřebu vyřešit je použití samostatného dávkovacího čerpadla s časovačem a dávkovat několik vteřin nebo minut a to dle potřeby množství kapaliny (prvků), které potřebujeme do akvária doplnit. To však není jen matoucí, ale tento způsob vede k velkým nepřesnostem v dodávkách prvků do akvarijního systému. Každý ví, že když jde o měření objemu, jde o množství kapaliny a nikoliv o čas. Každé dávkovací počítadlo na trhu používá veličinu objemu. Takže se zařízením DŌS (v prostředí Apex Fusion) jednoduše zadáte množství, které chcete od každého přípravku dávkovat a čas, kdy chcete dávkovat. DŌS poté nastaví dávkovací intervaly v rámci časového zadání. Jakmile časový interval uběhne znamená to, že přesné množství prvku/přípravku bylo do akva systému dodáno. DOS si dokonce automaticky nastaví nejnižší rychlost dávkování, aby bylo čerpadlo co nejtišší.
 
Výměna vody – nekonečná práce spojená s vlastnictvím akvária
Nenávidíte pravidelnou výměnu vody? – všichni to nenávidí – nikdy nedochází k výměně vody tak jak ekosystém vyžaduje! A to není všechno, výměny vody mohou mít ničivé účinky na stabilitu vašeho systému, protože k nim dochází najednou.
Se zařízením DŌS stačí jen přisunout prázdnou nádobu a zdroj čerstvé slané vody. Poté v prostředí Apex Fusion zadáte množství vody, které chcete vyměnit za určitý časový interval během dne a systém zbytek nastaví za vás. Tímto způsobem bude zařízení pokračovat v automatické výměně vody... A bude to fungovat ještě lépe, pokud budete mít duální optický sensor, který je součástí příslušenství. Apex Fusion vám poté pošle email nebo textovou zprávu, aby vás informoval, že je na čase vyměnit nádoby.  To vám umožní trávit méně času čerpáním a odsáváním a více se věnovat jeho pozorování.
 
water-change

Mikro-dávkování
Pokud potřebujete dávkovat velmi malá množství kapalin/y (jako např. dávkování vodky nebo dávkování u Zeovit systémů), zařízení DŌS je perfektním řešením díky velmi přesnému motoru (tzv. krokovému motoru). Takto přesná schopnost kontroly dávkovacího čerpadla znamená, že můžete dávkovat množství od 0.1 ml a více!
 
one-drop
 
Jaká je jeho konstrukce?
Pokud mluvíme o dávkování, takvše začíná u peristaltického čerpadla(čerpadlo na kapaliny různých viskozit)
Nejprve si pojďme říci něco o čerpadle. Je třeba si uvědomit, že ne všechna dávkovací čerpadla jsou vyráběna stejně! Pojďme si to upřesnit. Téměř všechna OSTATNÍ dávkovací čerpadla jsou podobná –tedy VŠECHNA OSTATNÍ dávk. čerpadla jsou ODLIŠNÁ od zařízení DŌS.
 
Téměř všechny dávkovací systémy na trhu používají standardní DC motory. Proč? Protože to je ekonomické.Takový motor určitě najdete i u autíčka vašeho dítěte....
Z našeho pohledu to prostě nebylo adekvátní řešení pro akvarijní systémy, kde se již investovaly desítky tisíc korun. Takže jsme více jak rok hledali a testovali různá čerpadla a motory a rozhodli jsme se používat v novém zařízení DOS čerpadla průmyslová s krokovým motorem – stejný typ motoru se používá ve špičkové robotice, u 3D tisku a u zdravotních přístrojů. 
Proč tedy na tom tak záleží?
 
DOS-v-other
 
(typické dávkovací                                 (DOS čerpadlo s
čerpadlo s obyč. DC                               krokovým motorem)
motorem)

 
DOS - vs - ostatní
 
Krokové motory - to je ten zásadní rozdíl!
Preciznost
S krokovým motorem u DŌS máte přesnou kontrolu nad každým dávkováním. A garantujeme vám, že zůstane zkalibrován téměř navěky.
Na druhé straně se standardními DC motory, které najdete o většiny dávkovacích systémů, nebudete moci dávkovat malá množství s dlouhotrvající přesností a pravidelností. Tyto také vyžadují pravidelné kalibrování díky opotřebení motoru a jeho mechanismu.Když čerpadla nejsou zkalibrována, dávkují buď příliš mnoho nebo naopak příliš málo – to není dobrý stav když si pomyslíme, žepředávkování často znamená zničení části či celého ekosystému.
 
dos-pump
 
Variabilní rychlost čerpadla
Jednou ze skvělých vlastností krokového motoru u DŌS čerpadel je, že mohou využívat různých rychlostí dle potřeby. Například, dávkování vodky může vyžadovat nejnižší rychlost zatímco výměna vody vyžaduje mnohem vyšší rychlost/výkon čerpadla. Nejlepší je poté fakt, že systém nastavení v rámci Apex Fusion automaticky nastaví adekvátní rychlost podle potřeby (dle typu zadání/úkolu) a díky krokovému motoru je zaručena přesnost i při vyšších rychlostech.
 
hurst-shifter 
 
Životnost
Krokový motor používaný v DŌS má MTBF (mean time before failure / čas před případnou poruchou) 5000 hodin. Jiné dávkovací systémy s běžným DC motorem mají životnost měřenou jen v několika stovkách hodin provozu. Tzn, že čerpadla DŌS mohou mít až 12x delší životnost než ostatní.

 clock
 
 
Bezpečné. Větší rozměry pro přopojení hadic
 
tubing-connection flow-output
 
Tzv. fitting bez možností úniku kapaliny je velmi důležitý nejen kvůli možnosti úniku kapaliny, ale zároveň z důvodu nežádoucího nasávání vzduchu do potrubí (hadiček), které může ovlivnit přesnost v dávkování. Čerpadla u DŌS mají bezpečné fittingy, které udržují správný tlak a jsou zapezpečena proti úniku kapalin a nasávání vzduchu z okolí.  To je v kontrastu s jinými dávkovacími systémy, které stále používají levnější fittingy, u kterých právě dochází k únikům kapalin či přisávání okolního vzduchu.
Větší rozměry požívaných hadiček mají vliv na práci čerpadel, která nemusí pracovat až na doraz – nebo nemusí fungovat v delších cyklech. Většina dávkovacích čerpadel na trhu používá hadice s menším rozměrem a to 1.67 mm.  Zatímco DŌS používá mnohem větší hadičky a fittingy mohou jeho čerpadla, při rozměru hadiček 3.33mm, zvládnout 4x větší výkon oproti většině běžných přístrojů (viz obr.). Jinými slovy tzn., že vaše čerpadlo (a motor) poběží jen 1/4 času při dávkování stejného množství kapaliny než ostatní. Méně hodin provozu znamená menší opotřebení čerpadel, motoru/mechanismu a delší živostnost. Větší rozměry fittingů a hadiček také eliminují zanášení a ucpávání, což je běžný problém při dávkování různých prvků jakými jsou Calcium, Alkalinity (KH) nebo Kalkwasser při používání menších /běžných dávkovacích zařízení.
 
Jednoduché připojení
Téměř veškerá nastavení u DŌS proběhnou skrze grapfické uživatelské rozhraní v rámci Apex Fusion. Rychlé zjištění stavu každého čerpadla se řeší vícebarevným indikátorem stejně jako separátními tlačítky, která se používají při procesu kalibrace.

indicator-and-buttons

Náhradní díly
U každého peristaltického čerpadla jsou díly, které je třeba časem vyměnit z důvodu opotřebení. Většina lidí si myslí, že jde jen o hadičky, nicméně, kromě hadiček se opotřebení časem objevuje také na pohyblivém mechanismu. To je důvod, proč v takovém případě doporučujeme vyměnit celý mechanismus hlavy čerpadla.
Výměna hlavy peristaltického čerpadla u DŌS je dílem okamžiku. Vše co potřebujete udělat při výměně hadiček je, že zmáčknete hlavu čerpadla a vyměníte starou hadičku za novou. Žádné šroubky či snímání obalu atd. Při výměně celé hlavy čerpadla budete vědět, že všechny součásti čerpadla, které mohou být v různém stádiu opotřebení jsou vyměněna najednou, takže se nemusíte obávat, že dojde k dalším nepříjemnostem s jinými částmi zařízení o něco později.
 
DOS Tubing
 
Připojení k systému APEX pomocí kabelu AquaBus
DŌS se jednoduše připojuje k vašemu systému Apex pomocí kabelu AquaBus. Veškerá konfigurace/nastavování vašeho zařízení DŌS se dělá prostřednictvím cloudového prostředí Apex Fusionpomocí chytrého telefonu, tabletu nebo na domácím počítači, popř. odkudkoliv na světě! A protože jsou na zařízení 2 připojení typu AquaBus,můžete zapojit do sítě až 10 zařízení DŌS dohromady.
 
 
AquaBus Ports

 
Port pro připojení příslušenství
DŌS má také porty pro připojení volitelných příslušenství což mu umožňuje připojit např. DDR – DŌS Duální Rezervoár. Toto zařízení se skládá ze 2 oddělených 2-litrových nádob na kapaliny (prvky/aditiva) k doplňování do nádrže. U dna nádob jsou optické sensory, které předají systému Apex  zprávu, že je třeba nádoby doplnit a ten vám pošle varovný email nebo textovou zprávu. Dalším plánovaným příslušenstvím bude sada 2 optických sensorů, které budete moci umístit do nádoby ze které doplňujete odpařenou vodu (z různých materiálů).
 
 Accessory port 
 
Tichý provoz
Víme, že akvarijní systémy by měly mít tichý provoz, ale hlučná čerpadla tuto náladu většinou narušují. Takže náši vývojáři toto zohlednili a snažili se vyvinout zařízení DŌS, které bude mít nejen tichý provoz, ale i design s krokovým motorem, tj. že toto dávkovací zařízení bude nejtišší na trhu.

sound-level 
 
Stylový a funkční Design
DŌS byl vyvinut tak, aby doplnil vaše designové akvárium – nemělo jít jen o krabici, ve které budou umístěna čerpadla. Jeho atraktnivní zevnějšek disponuje v přední části rotujícími čerpadly v úhlu, ve kterém nedojde k lámání přívodních hadiček i když jsou např. 2 zařízení na polici  Zařízení DŌS můžete také umístit na sebe a propojit pomocí kabelů AquaBus. A i když jsou umístěna nad sebou veškeré propojení hadic bude bezproblémové. Pro ty z vás, kteří preferujete umístění na stěnu má DŌS na zadní stěně potřebné úchyty, tj. lze jej umístit na zeď nebo do skříně pod akvárium.
Takže tady je vidět kolik úsilí jsme věnovali při vývoji designu zařízení DŌS, při výběru jeho komponent a softwarové funkcionality, abychom zvedli pomyslnou laťku nejen v oblasti dávkovacích zařízení, ale i v kategorii prémiových produktů pro akvária vůbec.

Je to prostě velmi jednoduché!
Ve zkratce, když používáte zařízení DŌS stačí pomocí DOS pomocného softwaru v rámci prostředí Apex Fusion říci kolik chcete dávkovat (v ml) a za jakou dobu. DŌS si poté sám nastaví rychlost a množství a četnost v daném časovém horizontu.
 
Specifikace:
Rozměry:                 24.13 x  12,7 x  12,7 cm  (9.5″ x 5″ x 5″)
Váha:                       1,8 kg (4 pounds)
Výška čerpání:        7,32 m (minimum - MSL)
Výška nasávání:      7,32 m (24 feet)
Proudění:                 Variabilní (od 0.1ml – 250ml/min)
Napětí:                      220/240V

Vyžaduje systém Apex