Vítejte |

Kategorie

Odběr novinek

Facebook

APEX System - se STANDardní pH sondou

APEX System - se STANDardní pH sondou Zobrazit v plné velikosti

APEX System - se STANDardní pH sondou

Skladem u dodavatele (1-2 dny)

18 990,00 Kč

APEX System - se STANDardní pH sondou
 
 
Základní jednotka Apex – na začátku všeho je mozek

Nejúspěšnějšími akvárii jsou ta, jejichž majitel nejlépe chápe, co se odehrává v malém světě za skleněnými stěnami. Avšak skutečným klíčem k tomu, aby vás tento koníček těšil, je provozovat jej tak, aby se z něho nestala práce na plný úvazek!

Pořízení akvarijního řídícího systému Apex je nejlepší způsob, jak se zaměřit na to, co máme rádi, jako jsou např. ryby a koráli, a méně na problémy s teplotou, úrovněmi pH, nastavením osvětlení, dávkováním aditiv do nádrží, plánování dovolené atd.

A pokud budete chtít, můžete vše dovést na vyšší úroveň pomocí dálkového monitorování vaší nádrže, aplikací pro IPhone, iPad a Android, pokročilého stmívání LED světel, bezdrátového ovládání čerpadel VorTech, automatického doplňování odparu, řízení vápníkových reaktorů, regulaci ozónu, automatického dávkování prvků, automatického krmení vašich ryb a mnoha dalších funkcí!

Kromě všech neuvěřitelně báječných věcí, které systém Apex dělá, jeho zcela prvořadým posláním je ochrana vaší nádrže před těmi nejobvyklejšími katastrofami, jako je přehřátí nádrže kvůli poruše topných těles nebo nějaký problém se systémem HVAC, požár způsobený levnými plastovými řadami zásuvek, únik a přetečení, vybočení z přípustného rozsahu parametrů atd.

A jakmile jsou problémy zjištěny, systém Apex podniká nápravné kroky, aby snížil pravděpodobnost vážné škody, a podá vám zprávu, abyste mohli problémy osobně řešit. Systém Apex ušetřil vlastníkům akvárií stovky tisíc dolarů za případnou ztrátu živočichů, vybavení, podlahoviny atd. Opuštění domova na dvě hodiny nebo dva týdny už nebude přinášet úzkost plynoucí z přemýšlení, co vás doma čeká po návratu. Jen tento samotný důvod postačuje pro nákup systému Apex.

 

Základní jednotka Apex – na začátku všeho je mozek 

Základní jednotka APEX je mozkem celého vašeho modulárního systému Apex. Svými funkcemi se značně liší od nabídky konkurenčních systémů. Je malým počítačem, jehož jedinou rolí je starat se o vaše akvárium. Obsahuje 32bitový mikroprocesor a vestavěný webový server, který vám umožňuje konfigurovat a ovládat vaše zařízení Apex z jakéhokoli počítače nebo mobilního zařízení připojeného k síti – na PC se nemusí instalovat žádný software – což rovněž znamená kompatibilitu se zařízeními Mac!

Apex je až 10× rychlejší než konkurenční systémy díky své pokročilé procesorové technologii (většina jiných používá 8 nebo16bitové mikrokontroléry). Má rovněž dostatek vnitřní stálé paměti RAM pro uložení kompletních dat z nádrže za několik měsíců. I v případě výpadku napájení je historie vaší nádrže včetně všech konfigurací v bezpečí.

                                       

Vestavěná internetová konektivita

Základní jednotka Apex je zařízením přímo podporujícím internet. Stačí ji připojit k routeru a jste připraveni k akci – nemusíte instalovat žádný software! To znamená, že můžete svou nádrž ovládat z jakéhokoli počítače (nebo mobilního zařízení) v domě. Jednotku nemusíte připojovat přímo k počítači ani kvůli monitorování vašeho akvária nebo aktualizaci jeho firmwaru. A jakmile nastavíte externí přístup přesměrováním portu na váš router, můžete ke svému systému Apex přistupovat odkudkoli na světě prostřednictvím webového prohlížeče , pomocí našeho iOS nebo aplikoací od Androidu. A s pomocí internetové konektivity je možné jednotku Apex zkonfigurovat tak, abyste dostali e-mailovou nebo textovou zprávu, pokud s vaším systémem něco nebude v úplném pořádku – pokud ve vaší nádrži příliš stoupne teplota, pH vybočí z přípustných mezí nebo unikne voda na podlahu!

Nejlepší software na trhu    

Apex má nepochybně funkčně nejbohatší a v terénu nejlépe otestovaný software ze všech řídících systémů na trhu. Vše začíná webovým serverem uvnitř základní jednotky Apex. Tento webový server je součástí firmwaru Apex a je skutečnou tajnou ingrediencí jeho úspěchu.


Nejsou třeba žádné technické znalosti a není nutné se ničím trápit...

Vestavění průvodci umožní i osobám, které se nejvíce obávají techniky, během pár minut naprogramovat základní funkce časování osvětlení a topných těles. Až pak získáte důvěru a zapojíte se do společenského fóra Apex, v krátké době si znalosti ještě více prohloubíte a jistě využijete i další možnosti systému.

Je pro vás k dispozici i tzv. Reef Geek    

Systém Apex disponuje výkonným a přitom snadným programovacím jazykem. To umožňuje každému uživateli využít své tvořivosti a přijít s novými progresivními způsoby, jak svůj systém Apex využít… od změny nastavení proudění vody ve svých nádržích, přes dávkování různých aditiv, až po jedinečné nastavování barev i třeba vlastnoručně zhotovených LED svítidel. Možností je nepřeberně mnoho a omezuje je jen vaše představivost. A opět je zde také společenské fórum Apex, aby vám se vším pomohlo.Grafy, grafy, grafy!   

Systém Apex má přímo v sobě zabudován plnohodnotný grafický procesor. Můžete například velmi snadno porovnat cykly vašich výstupů s hodnotami teplot a pH, rozpoznat příznaky nastávajících potíží a dokonce objevit možnosti, jak snížit náklady díky schopnosti zobrazit, kdy jsou dvě externí zařízení (např. topné těleso a chladič) zapnuta současně, což by se nemělo stávat.

Chcete být mobilní?   

Apex to umí! Apex je jediný systém na trhu, který je vybaven výrobcem vyvinutými plnohodnotnými aplikacemi pro počítačový prohlížeč (Mac nebo PC), iPhone, iPad a telefony a tablety s Androidem (v současné době dostupné jako betaverze). Nyní si můžete vzít svůj Apex kamkoli s sebou a zkontrolovat pomocí ní svou nádrž, přeprogramovat svá světla nebo dokonce dálkově nakrmit své ryby pomocí doteků na telefonu!


Kompletní monitorování akvária bez jakékoli přípravy
Základní jednotka Apex je vybavena těmito monitorovacími porty:
- teplotním portem
- pH portem - portem pH/ORP (lze jej použít pro obě měření
- funkce jedinečná pro Apex)
- 6 vstupních/výstupních spínacích portů (pro použití s detektory úniků vody, dveřním spínači, tlačítky pro krmení, ATO atd.)
 
Schopnost externího 12V napájení – připravenost pro UPS!  

Základní jednotka Apex se dodává se vstupem pro externí 12V napájení. Spolu s volitelně dostupným nástěnným transformátorem a druhým zásuvkovým modulem vám to umožňuje vaši jednotku Apex zkonfigurovat pro výpadek elektrické energie. Stačí, když ke své jednotce Apex připojíte 12V transformátor a poté UPS. Pak k tomuto zásuvkovému modulu připojte proudové a vzduchové čerpadlo s kamenem. Kdyby došlo k výpadku elektrické energie, vaše jednotka Apex tento problém zaregistruje a aktivuje čerpadla vč vzduchování, čímž potenciálně získá další den pro vaše ryby a korály.


Stmívání LED osvětlení a řízení čerpadla Tunze  

Základní jednotka Apex se standardně dodává se čtyřmi ovládacími kanály 0-10 V. Tyto výstupy jsou řízeny v softwaru Apex a nejčastěji se používají pro stmívání LED osvětlení nebo řízení čerpadel Tunze s regulovanými otáčkami. Pomocí jednoho z volitelně dostupných kabelů můžete k těmto portům připojit jakékoli 0-10V zařízení podporující systém Apex (APEX READY+). To znamená, že můžete dělat pěkné věci, jako například postupně rozsvěcet a tlumit svá LED světla za účelem simulace východů a západů slunce, měsíčního svitu atd.!

Lze je též použít k různým kutilským účelům, jako je řízení úrovně stmívání pomocí LED ovladačů Meanwell. Kdyby byly třeba další 0-10V ovládací kanály, nebude to pro vás žádný problém: Jednoduše si kupte náš VDM modul a získáte čtyři další – a s nimi i připojení pro LED svítidla podporovaná systémem Apex.

Zobrazovací MODUL

Zobrazovací modul Apex vám nabízí elegantní a kompaktní řešení interakce se základní jednotkou Apex a umožňuje vám řídit téměř každý aspekt vašeho akvária.

Mechanická, nikoli membránová klávesnice...   

Náš zobrazovací modul používá vysoce kvalitní mechanická tlačítka. Tak co vy na to? Je pravdou, že mnoho existujících zařízení používá něco, čemu se říká kapacitní dotykové plošky. Tento typ membránových tlačítek je dost dobrý tak pro váš opékač topinek, ale v prostředí slané vody je vysoce náchylný k poruchám. A tak i když nám to zvýšilo cenu, vybavili jsme náš zobrazovací modul mechanickými tlačítky, což zaručilo mnohem delší životnost našeho produktu.

Seřiditelný kontrast, vysoké rozlišení, podsvícený grafický displej...   

Zatímco někteří mohou přeceňovat význam barevného zobrazení, my nesouhlasíme. Jsme přesvědčeni o tom, že pro naše zákazníky je nejdůležitější čitelnost a velikost displeje. Co je na barevném displeji dobrého, když je stěží větší než poštovní známka. A proto jsme přišli s podsvíceným grafickým displejem. Ten našim zákazníkům nabízí dokonalý poměr funkce a užitné hodnoty.

Vestavěný reproduktor přehrává více alarmových tónů    

V zobrazovacím modulu Apex je umístěn drobný reproduktor s velkým srdcem. Tento reproduktor vždy přehraje jeden z mnoha alarmových zvuků a tónů uložených do systému Apex. Tyto alarmy vás dokonale upozorní na únik vody, nadměrné stoupnutí teploty nebo na jakýkoli stav, který si přejete do systému Apex naprogramovat.

Schopnost použít více zobrazovacích modulů    

Se zobrazovacím modulem Apex nejste omezeni na pouhý jeden ovládací panel. Systém Apex vám (volitelně) umožňuje připojit k jedné jednotce Apex jeden, dva či dokonce tři ovládací panely. A není to na úkor vlastností. Menší verze hlavního ovládacího panelu a všechny moduly budou mít stejný displej a funkce.