Vítejte |

Kategorie

Odběr novinek

Facebook

Red Sea SET - Coral Colors A+B+C+D (4 x 500ml)

Red Sea SET - Coral Colors A+B+C+D (4 x 500ml) Zobrazit v plné velikosti

Red Sea SET - Coral Colors A+B+C+D (4 x 500ml)

Skladem u dodavatele (1-2 dny)

1 290,00 Kč

Red Sea SET - Coral Colors A+B+C+D (4 x 500ml)


Výzkum společnosti Red Sea identifikoval 31 mikroprvků, které jsou společně se základními prvky přítomny v kostře a měkkých tkáních všech korálů.
Přípravky/prvky jsou v rámci programu Red Sea Coral Coloration Program rozděleny do 4 skupin dle svých biologických funkcí a dle produkce specifických barevných pigmentů ve tkáních LPS/SPS korálů :   Colors A, B, C a D. 
 
Tyto pigmenty jsou produkovány pouze v případě, že jsou mikroprvky dostupné při bio-chemických procesech v požadovaných koncentracích. Všech 31 prvků je vyžadováno všemi LPS/SPS korály bez ohledu na to jaké mají aktuální zbarvení...

Coral Color A – Komplex halogenů (jód, bróm a fluór). Halogeny působí buď jako antioxidanty nebo jako oxidační činidla v nitru měkkých částí a v slizové vrstvě korálů. Redukují pravděpodobnost vyblednutí korálů. V aktivním systému korálového útesu se tyto prvky rychle vyčerpávají z důvodu své vysoké oxidační schopnosti a ochotě k reagování ve vztahu k organickému materiálu. Jód a bróm jsou vázány v růžově zbarvených barevných bílkovinách rodu Pocillopora.

Coral Color B – Komplex z draslíku a bóru. Draslík hraje rozhodující roli při transportu korálových živin v měkké tkáni. K tomu lze počítat i přiváděné živiny od zooxantel. Draslík a bór mají podstatný vliv na alkalitu korálové měkké tkáně a hrají roli při tvorbě aragonitu v kostře korálů. Draslík je vázán v červených barvivech barevných bílkovin.

Coral Color C – Komplex z 8 „lehkých“ kovů, mezi nimi železa, manganu, kobaltu, mědi, hliníku, zinku, chrómu a niklu. Esenciální mikroelementy hrají základní roli při mnohých procesech látkové výměny, mezi nimi při dýchání a produkci energie, chlorofylu a jako katalyzátory fotosyntézy. Prvky C jsou vázané v zelených a žlutých barevných bílkovinách.

Coral Color D – Komplex 18 stopových prvků. Těchto 18 prvků (především stopových prvků v přírodní mořské vodě) se účastní v různých procesech látkové výměny uvnitř kostry a měkkých částech korálů. Prvky D jsou vázané v modrých / fialových barevných bílkovinách.

Dávkování:
A: 1 ml roztoku Coral Color zvyšuje obsah Jódu ve 100 l akvarijní vody o 0,03 ppm
B: 1 ml Coral Color B na každých použitých 10 ml Reef Foundation A, nebo 1,5 ml Coral Color B na každých použitých 20 g Reef Foundation ABC+
C: 1 ml roztoku Coral Color zvyšuje obsah železa ve 100 l akvarijní vody o 0,002 ppm
D: 1 ml Coral Color D na každých použitých 10 ml Reef Foundation A, nebo 1,5 ml Coral Color D na každých použitých 20 g Reef Foundation ABC+.